Odborný seminář – Bachova květová terapie v praxi porodní asistentky

Už jste slyšely o této velmi jemné metodě, která může pomoci s mnoha situacemi v těhotenství, při porodu i při péči o ženu a miminko po porodu a nejen tehdy?

Bachova květová terapie se těší čím dál větší oblibě. Osobně s ní pracuji už 14 let a nemohu si ji vynachválit. Ráda vám ukážu, jak s touto velmi jdnoduchou metodou zacházet a přidám také své vychytávky a tipy z pohledu porodní báby.

 

 • Co je to Bachova květová terapie a jak se liší od homeopatie

 • Jak zapadá Bachova květová terapie do holistického pohledu na ženu a její miminko a proč může být skvělým pomocníkem v péči porodní báby

 • Práce s emocemi

 • O příčinách nemocí fyzických a psychických a jak posilovat rovnováhu a zdraví podle Bacha

 • Vlastní výroba květových esencí

 • Terapeutický rozhovor – hledání příčin potíží

 • Seznámení s každým z 38 jednotlivých květů podle Bacha

 • Rescue remedy

 • Bachova terapie jako podpora početí

 • Obvyklé těhotenstké situace a obtíže a jak může pomoci Bachova terapie (např. nechtěné těhotenství, nevolnosti, strach z porodu, strach o miminko, vysoký krevní tlak,…)

 • Jak může Bachova květová terapie jemně podpořit hladký průběh porodu (např. V situaci nepostupujícího porodu, pomalu se rozbíhajícího porodu, při úzkostech rodičky, při velmi silných kontrakcích, při vyčerpání, pokud se žena dozví nepříznivou zprávu/diagnózu…)

 • Bachova květová terapie jako pomoc při císařském řezu

 • Bachova květová terapie jako pomoc po traumatickém porodu

 • Bachova terapie v šestinedělí (podpora hojení a regenerace, přijetí nové role matky a otce, podpora pro starší sourozence miminka, ale i fyzické symptomy jako vyrážka u novorozence, …)

 • Bachova terapie jako podpora kojení (podpora při problémech s kojením, bolestivé bradavky, netrpělivost, vztekající se novorozenec odmítající bradavku…)

 • Bachova terapie pro straší děti

 • Bachova terapie jako pomoc v krizi

 • Pravidla míchání směsí

 • interakce s jinými terapeutickými přístupy a léčivy

 • Kontraindikace

V rámci kurzu si namícháte svou osobní lahvičku „bachovek“, abyste mohly jejich blahodárné působení vyzkoušet na vlastní kůži :-)

Na kurz se můžete těšit v neděli 19.6.2022 v Praze

Délka semináře 7h od 10 do 17h, v rámci semináře bude 1h pauza na oběd a několik kratších přestávek na občerstvení.

Cena semináře: 2900 Kč 

(Pro studentky a ženy na mateřské nebo rodičovské dovolené nabízíme slevu 10% při zadání kódu „studentkaMD“ přímo do objednávkového formuláře)

V ceně je zahrnuto lektorné, prostory, svačinové občerstvení, lahvička pro namíchání vlastní směsi + bachovy květové esence do nítištěné materiály a certifikát. Cena nezahrnuje oběd.

Storno podmínky: Z organizačních důvodů není možné kurzovné v případě nemožnosti účasti vracet. Je možné místo sebe poslat někoho jiného. 

Seminář je součástí celoživotního vzdělávání porodních asistentek a získal odbornou garanci Unie porodních asistentek. 

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ 19.6.2022 v Praze 

 

 

Kurz je určen přednostně pro porodní asistentky či studentky porodní asistentce. Účast na něm může být inspirativní i pro jiné profese, které pečují o ženy v počátcích jejich mateřství jako jsou duly, psycholožky, fyzioterapeutky a podobně :-) V případě, že se kurzu chcete účastnit čistě z osobního zájmu, tedy nikoli jako odborník, ale jako žena, která chce bachovu květovou terapii využívat v čase očekávání miminka sama pro sebe a nevadí vám trochu odbornější pojetí, je to také možné.

Co říkají první absolventky na otázku zda by kurz doporučily?

🌷 „Seminář určitě doporučuji všem, kteří pracují se ženami a hledají další způsoby jak je hladce provést cestou těhotenství, porodu i mateřství. Moc děkuji za spoustu informací a budu se těšit na dalších přednáškách :)“
 
🌷 „Kurz Bachové květové terapie byl pro mě velmi přínosný a skvěle podaný. Dozvěděla jsem se na něm vše, co jsem potřebovala. Lektorka Kristina Zemánková byla velmi příjemná, odpovídala na všechny dotazy a bylo vidět, že se v tématu velmi dobře orientuje a ví, co dělá. Určitě doporučuji všemi deseti.“
 
🌷 „Ano, určitě,moc ráda Vas doporučím, jste úžasná. Děkuji!“
 
🌷 „Určitě doporučila, bylo to moc příjemný a přínosný den, který přinesl mnoho nových a užizečných informací. :)
Seminář byl perfektní. Vše do detailů vysvětleno, ukázáno na případech a probráno z mnoha úhlů. Všechny naše otázky byly zodpovězeny. Klidně bych si to dala jako víkendové setkání.“
 
🌷 „Moc milé prostředí i lektorka, zajímavé informace podané příjemnou formou, krásná příručka plná informací, k nimž se mohu vracet a připomenout si, co jsme se naučili. Jsem nadšená a už se těším, až zas něco umíchám:-)“
 

 

Pokud Vás zajímá téma bylin a přírodních prostředků v péči o ženy, srdečně vás zvu také na můj seminář:

Bezpečné využítí bylin a přírodních prostředků v praxi porodní asistentky  v Praze 18.6.2022.

 Naučte se, jak vybrat vhodné přírodní léčebné prostředky pro podporu zdravého těhotenství, porodu a šestinedělí.  V případě, že se hlásíte na oba semináře najednou, tedy celý víkend 18.-19.6.2022, nabízím slevu 500 Kč na druhý seminář. Do objednávky druhého ze seminářů prosím zadejte kód CELYVIKEND a je to :-)