E-book Jak napsat porodní plán

 

Připravujete se na narození svého miminka?

Přejete si, aby vše proběhlo hladce a bezpečně?

 

Jsem porodní asistentka a úplně nejčastější dotazy, se kterým se na mě ženy obracejí, je, jak probíhá péče v porodnici? Co vše je povinné a o čem mohou ženy rozhodovat?  A je užitečné napsat si porodní plán? A jak ho tedy napsat? A jak zařídit, aby ho v porodnici opravdu dodrželi?

Obrací se na mě také velké množství žen, které prošly porodem a jejich zkušenost není vůbec radostná, jednoduchá a někdy dokonce hovoří ve spojistosti se svým porodem o traumatu. Ptají se mě, co se to vlastně stalo, proč zdravotníci přistoupili k těm či oněm zákrokům, zda to skutečně bylo nutné a hlavně, jak se připravit na další porod, aby už se taková náročná zkušenost neopakovala.

 

Dobře si ujasnit, co je pro mě jako rodící ženu důležité, co vnímám jako důležité pro mé rodící se miminko, je úplně klíčové na cestě za hladkým a bezpečným porodem.

 

Základ úspěchu jsou kvalitní informace = objektivní a seriózní.

 

Jako porodní asistentka pracuji 7 let a za tu dobu jsem měla tu čest připravovat na porod a provázet jím více něž 400 žen. Díky těmto zkušenostem jsem pochopila, jak moc důležité je na porod se dobře připravit a vzít zodpovednost za rozhodování do svých rukou.

Už dávnou jsou pryč doby, kdy se ženám na na cestě do porodnice říkalo, „však to nějak přežiješ, zatneš zuby a za pár dní jsi doma i s miminkem. Však zdravotníci nejlépe vědí, co je dobré…“ . Už dávno víme, že porod není něco, co by šlo jen tak přejít.

Na porodu záleží.

To jakým způsobem se rodíme, velmi hluboce ovlivňuje naše životy, a to nejen život nově narozeného miminka, ale i ženy a celé rodiny. Když žena porodí, už nikdy nebude stejná. Už navždy si svůj porod bude nejen pamatovat, ale také ovlivní její další zdraví.

To, jak se miminko narodí, jaké přivítání zažije na tomto světě, ovlivní nejen jeho imunitní systém, a tím pádem jeho zdraví po celý zbytek života, ale nastaví to také jeho schopnost důvěřovat a navazovat vztahy. To s čím se miminko setká ihned po narození, určí způsob, jakým bude vnímat tento svět a jak v něm uspěje.

 

Možná si i vy pokládáte tyto otázky:

– Jak co nejlépe vybrat porodnici, kde přivedu své miminko na svět?

– Jak probíhá běžná péče v porodnici, co mě čeká?

– Kdo o mě bude při porodu pečovat?

– Jak probíhá péče o miminko po narození?

– Které zákroky se běžně dělají a jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

– Jak být opravdu dobře připravená?

 – Jaký zvolit plán B, pro případ, že nepůjde vše hladce?

Odpovědi na ně jsem sepsala v e-booku Jak napsat porodní plán…

 

Co o e-booku říkají jeho první čtenářky?

 

Vážím si toho, co a jak Kristina dělá, obdivuji její odbornost, nasazení i laskavost s jakou své zkušenosti předává. Když mě oslovila, zda si přečtu její e-book a napíši recenzi, bez váhání jsem souhlasila. O porodním plánu / přání/ již bylo napsáno mnohé. Kristině se podařilo podat ucelený pohled na dané téma. Čtenáře provede jednotlivými body od práv žen a miminek v porodnicích, vysvětlení terminologie, jednotlivých postupů i praktických rad a návodů, podnětů k zamyšlení. Laskavě provází bod po bodu, seznamuje čtenáře s výhodami a nevýhodami jednotlivých postupů tak, aby se čtenář mohl informovaně rozhodnout. Četla jsem se zájmem jedním dechem. Věřím, že tento e-book si najde své čtenáře nejen mezi nastávajícími rodiči, ale i mezi odbornou veřejností.

 – MUDr. Jitka Blábolilová, www.jitkablabolilova.cz, gynekoložka

V záplavě informací a doporučení je pro těhotnou ženu nesnadné se orientovat a pak si šťastně i zvolit. Proto jsem ráda, že Kristina sestavila tento ebook, na kterém oceňuji jeho přehlednost, věcnost a srozumitelnost. Provází těhotné ženy na jejich cestě za krásným začátkem mateřství

 – Eliška Vlasta Kupšovská, www.ambulantniporod.cz, Marketing manager

 

Skvěle napsaný eBook, který bych doporučila každé těhotné ženě. Informací o průběhu porodu je všude spousta, ale to podstatné se často nedočtete. V této knize naleznete krásně popsané všechny důležité body, které si do porodního plánu můžete sepsat. Co oceňuji nejvíce, je právě výčet jednotlivých procedur u porodu s uvedením jejich výhod a nevýhod.

Každá žena, která si sepisuje porodní plán, se tak může objektivně rozhodnout, jaké body do něj zahrnout a proč. Jsem si jistá, že kdybych dopředu měla takové informace před svým porodem, byla bych více rozhodná a s mnohými zákroky vyčkala (pravděpodobně se všemi  ). Myslím, že spoustu žen vůbec nenapadne si takové informace zjišťovat a pokud ano, velmi složitě je dohledávají. Tady je 

vše jasně a přehledně popsáno z pohledu porodní asistentky. Žena tak má dopředu názor dalšího odborníka, který se může často lišit i od názoru lékařů v nemocnici. Může si tak vybrat, co je jí bližší. Jen velmi těžko se dá totiž získat informace o tom, jaké procedury a kdy se v nemocnici používají, psaná takovým jazykem, aby mu porozuměl laik, nikoli pouze zdravotník.

– Věrka Jedličková, www. verajedlickova.cz, právnička

O přirozené porody se zajímám už dlouho a když jsem otěhotněla, začala jsem ještě intenzivněji sbírat informace. I když mám svou porodní asistentku, se kterou konzultuju všechno ohledně těhotenství a porodu, musím říct, že tenhle eBook mě dostal. 

Přečetla jsem si ho až v 9. měsíci těhotenství, ale jsem za něj neskutečně vděčná. Tak přehledně, jasně, srozumitelně a velmi podrobně na jednom místě jsem tolik informací o porodu a možných zdravotních zásazích nikde neviděla. Vždycky se ke mně dostaly jen střípky. Tohle by si měla povinně přečíst každá těhotná žena. Hned jsem přesvědčila mého muže, aby se taky začetl. Kristi, děkuju moc za tuhle práci a už teď se těším na další e-booky a kurzy. 

– Kristýna Rollerwww.jogaskristy.cz, těhotná žena

Kristino, díky za naprosto úžasný e-book! Před porodem jsem se dost věnovala psaní porodního plánu a sběru informací, abych věděla, co při porodu chci a co ne. Mrzí mě, že jsem ho nečetla už tehdy. Je plný naprosto zásadních informací, které se od lékařů a bohužel často ani na předporodních kurzech ženy vůbec nedozví. Vřele doporučuji všem ženám, kterým záleží na tom, jak a za jakých podmínek budou rodit!

Daniela Machová, www.zenapocisari.cz, fyzioterapeutka

Líbí se mi celková a komplexní práce Kristíny a její předávání důležitých informací. Vždy vybere přesně ty informace, které rodiče potřebují a namotivují je. A toto splnil i ebook „Jak napsat porodní plán“. Je naplněný informacemi, díky kterým si rodiče ujasní své představy o porodu a ušetří spoustu času hledáním mnohdy protichůdných informací na internetu. Ebook není jen o tom, jak krok za krokem sepsat porodní plán, ale vede rodiče k zamyšlení nad důležitými tématy. Dokonce bych ho viděla jako takovou psanou formu předporodního kurzu:-) Oceňuji i to, že Kristína nepředkládá jediné správné možnosti, ale ve všech případech předkládá pozitiva a negativa a je již na samotných rodičích, co si zvolí. Ebook vřele doporučuji.

Lucie Harnošová, www.kontaktnirodicovstvi.cz, Lektorka přípravy na rodičovství

 

Chci koupit E-book za 450 Kč

                                       

Cenu jsem nastavila symbolickou, aby si jej mohlo přečíst co největší množství žen a jejich partnerů. Když si představím kolik peněz jsou ženy ochotné platit za různé terapie, kterými prochází po traumatických porodech… a když si představím, kolik trápení si mohou ženy ušetřit díky e-booku „Jak napsat prodní plán“,  je hodnota informací, které přináším, ve skutečnosti nevyčístlitelně vysoká a cena e-booku malinká – nižší, než kdybyste si se mnou chtěli dát hodinouvou osobní konzultaci. Přesto je v něm mnohem více informací, než bychom si za takovou hodinu mohli stihnout říct. Věřím, že vám bude k užitku :-)

 

Co je obsahem e-booku?

 1. Jáká jsou práva žen a miminek v porodnicích?

 2. Jak vybrat místo porodu a proč je to tak důležité?

 3. Kdo mě bude u porodu doprovázet a kdo o mě bude pečovat?

 4. Jak se pozná, že porod už začal a kdy je čas odjet do porodnice?

 5. Co to je a jak napsat porodní plán?

 6. Jaké procedury a léky jsou ženám nabízeny a jaké jsou jejich výhody a nevýhody? 

 7. Jak probíhá první ošetření miminka po porodu?

 8. Co to je ambulantní porod?

 9. Proč je důležité mít plán B?

   + BONUS Vzorový porodní plán

Jak to v e-booku vypadá?

   

 

 

 

 

Chci koupit E-book za 450 Kč

+ jako DÁREK k e-booku získáváte zdarma videorozhovor z Kongresu pro rodiče na téma:

Partnerství a sexualita po porodu

V rozhovoru s Lucií Harnošovou společně hledáme odpovědi na následující otázky:

 • Jaké podmínky potřebuje žena při porodu, aby běžel hladce?
 • Jaký vliv může mít porodní trauma na sexuální život a co s tím?
 • Co partner u porodu, ano či ne?
 • Jak s mužem mluvit o porodním zážitku či zklamání, aby to nevnímal jako výčitky?
 • Jak se liší nástřih a přirozené poranění?
 • Jak a kdy začít s milováním po porodu?
 • Co když sex po porodu kvůli poranění bolí?
 • Jak udělat v porodníci intimní podmínky?
 • Můžeme udělat něco už před porodem, aby žena nebyla poraněná?
 • Jak podpořit partnerství po narození miminka, co je pro toto období specifické?
 • A jedno sladké tajemství na závěr 😉

 

Chci koupit E-book za 450 Kč

 

Pokud vás zaujaly všechny tři mé e-booky a chcete raději místo bonusů slevu, ZDE můžete koupit všechny tři e-booky za cenu dvou:

KOUPIT 3 e-booky za cenu 2