V dnešní době se mnoho žen a párů velmi poctivě připravuje na porod svého miminka. Chodí na předporodní kurzy, čtou knihy, shání informace… Pečlivě vybírají porodnici, píšou porodní plán. Mají svou porodní asistentku – průvodkyni jak těhotenstvím, tak porodem. Berou si zkrátka zodpovědnost zpět do svých rukou. A to je skvělé.
Velmi často se však stává, že při tom všem chystání na narození miminka zapomenou na to nejdůležitější. Totiž to, že až se miminko narodí, tak už bude tu. A bude potřeba se o ně starat. A bude potřeba starat se také o sebe po porodu. A neustálá přítomnost děťátka bude mít velký vliv na životní styl, partnerství a zkrátka se na čas může stát, že se vám život úplně obrátí vzhůru nohama.
Mnoho rodičů mluví o této zkušenosti jako o náročném období. A shodně říkají, že kdyby mohli vrátit čas, daleko lépe by se na šestinedělí a to vše, co přijde po porodu, připravili. Že porod byl hračka oproti tomu, co přišlo pak…
I mě čekala dlouhá cesta plná slz a trápení, než jsem pochopila, jak je šestinedělí klíčové období pro zdraví ženy nejen fyzické, ale i psychické. A tak jsem až se svým třetím miminkem poprvé zažila, co to je prožít šestinedělí, nechat se opečovat, hýčkat, relaxovat a vítat se s miminkem…
V mém novém e-booku pro Vás přináším to nejlepší, na co jsem přišla jako maminka tří dětí i jako porodní asistentka o tom, jak si užít šestinedělí jako krásné období, na které budete vzpomínat s radostí a lehkostí :-)
Co je obsahem e-booku?
1. Proč je šestinedělí tak speciální – Tohle je potřeba ujasnit si hned na začátku. :-) Šestinedělí je velmi specifické období v životě celé rodiny. Přesto se na něj připravuje jen velmi málo žen a mhoho z nich je pak zaskočeno… Je dobré vědět, co vás čeká…
2. Jak se bude Vaše tělo zotavovat po porodu? – Co jsou očistky, jak se zavinuje děloha a co když to bolí, kdy si můžete začít zase lehat na břicho a cvičit? Kdy žena zase začně menstruovat?
3. Péče o poranění na hrázi – Co když žena měla poranění…? Jak jemně podpořit jeho hojení… Jak je to s hygienou v šestinedělí, na co dát pozor a jaké přírodní prostředky mohou pomoci?
4. První dny s miminkem – Jakou péči bude miminko po porodu potřebovat? Co je to ta novorozenceká žloutenka a je opravdu nebezpečná? A jak je to s tím pupíčkem u miminka? Jaký je můj názor na podávání vitaminů miminku? A jak se pozná zdravé miminko? A jaká vyšetření se u dětí běžne doporučují? A jaké přírodní prostředky můžeme využít v péči o miminko?
5. Kojení – Jak se připravit na kojení? jaké jseou ty nejzásadnější informace, které potřebujete vědět ještě než s ním začnete? A co mýty o kojení? Jak se pozná, že má miminko hlad a nebo naopka, že má vše co potřebuje? A co když jsou s kojením potíže? Jak přírodními prostředky podpořit tvorbu mlíčka? A jaká by měla být strava kojící maminky?
6. Péče o prsa – Jak pečovat o prsa při kojení? Co když se objeví strie, bolestivé bradavky a nebo zatvrdliny v prsou?
7. Spánek malých miminek – Velké téma pro mnoho rodičů… Jak se vyspat i s malým nočním nespavcem? Je potřeba miminko budit na odříhnutí, když usne u kojení?
8. Miminka a hygiena – Koupání, kosmetika, mázek, mastičky, olejíčky, kdo se v tom má vyznat? Nebojte o všem si povíme :-) I o tom, jak má vypadat kakání a čůrání malého miminka, co je bezplenková metoda a co když má miminko koliky…
9. Manipulace s miminkem – Jak zacházekt s miminkem, aby se cítilo v bezpečí? Co masáže miminek a nošení v šátku?
10. Naslouchání potřebám miminka – Co když miminko pláče? Jak mu pomoci? Je možné miminko rozmazlit?
11. Vzpomínky na porod – Jak je zpracovat a co když na porod nemáte dobré vzpomínky?
12. Co když se miminko narodilo císařským řezem? – Jak se připravit, pokud porod císařským řezem plánujete? Jak pečovat o jizvu na těle i na duši?
13. Pouto mezi maminkou a miminkem – Jak se tvoří a co je důležité pro jeho podporu? Co když byla žena s miminkem ze začátku oddělena? Jak podpořit vztah s miminkem – dá se bonding dohnat?
14. Péče o ženu v šestinedělí – Recepty pro dodání energie. Péče o bříško po porodu. Cviky pro vaše pánevní dno. A co když nastanou nějaké potíže? Jak si s nimi poradit? A kdy už je potřeba vyhledat odborníka?
15. Slzy v šestinedělí – Proč ženy v šestinedělí pláčou? A jak se opečovat na duši? Jaké lze využít přírodní prostředky pro podporu psychiky v šestinedělí?
16. Kde čerpat energii – Ano k šestinedělí často patří únava. Ta se může stát noční můrou a nebo příjemným lenošením. Zde jsou tipy co s ní… :-)
17. Novorozené miminko a starší sourozenci – Tohle téma řeší snad všichni rodiče, kteří už mají straší děti. Jak podpořit jejich vtah s miminkem, aby z nich byly fajn parťáci? Co můžeme udělat, aby se naše starší děti stále cítili milované?
18. Sexuální život po porodu – Kdy je vhodná doba pro první milování po porodu? Na co si dát pozor a jak si to udělat krásné? A co dělat když žena byla poraněná? Praktické tipy pro spokojený milostný život po narození dětí…
19. Partnerství po narození dětí – Partnerství se narozením dětí proměňuje… Co můžete udělat pro to, aby vám spolu bylo stále dobře? Praktické tipy pro spokojené partnerství.
20. Rituál zavírání kostí – Šestinedělí jako oslava ženskosti… Jak ho ukončit krásným rituálem. Jak se zas vráit z „jiného stavu“ nohama na zem?
Co Vás v e-booku čeká?
77 stránek inspirace, 20 kapitol plných nepostradatelných rad a tipů pro hladký průběh šestinedělí. Krásné obrázky, ozkoušené recepty, zajímavé citáty, plno moudrosti a radosti… Bez obalu vyprávím o tom krásném i náročném, abyste věděla do čeho jdete, jak se na to připravit, a jak si to prostě udělat krásné.
Vše je psáno jednoduše, jasně a stručně, tak aby vás to bavilo, nezahltilo a zároveň tam bylo vše potřebné, co z mého pohledu porodní báby i maminky tří děti může ženám pomoci ke krásnému radostnému šestinedělí.
Jak to v e-booku vypadá?
Co k e-booku získáte jako BONUS?
Krásné milníkové kartičky v pdf připravené k tisku. Po celý první rok, můžete své miminko každý měsíc s kartičkou vyfotit v den jeho měsíčnin. Budete mít krásnou vzpomínku na to, jak miminko rostlo :-)
Co na e-book říkají jeho čtenářky?