Odborné semináře

Odborný seminář

Rebozo v praxi porodní asistentky

24.9.2022

Na tomto semináři Vás naučím, jak díky rebozu podpořit optimální polohu miminka ještě před porodem, jak si poradit, pokud miminko při porodu nevstupuje do porodních cest ideálně a jak předejít nepostupujícímu porodu. Ukážu Vám opečování ženy a miminka po porodu i to jak rebozo pomůže s bolavou krční páteří obtížemi při menstruaci nebo zamlklým těhotenstvím.

Odborný seminář

Byliny a další přírodní prostředky v praxi porodní asistentky

18.6.2022

Naučte se, jak vybrat vhodné přírodní léčebné prostředky pro podporu zdravého těhotenství, porodu a šestinedělí. Přírodní prostředky se v dnešní době těší velké oblibě. Umíte je ale používat správně? Nestřílejte na slepo a získejte jistotu, že víte, co děláte. Poznejte kontraindikace a naučte se míchat bylinné směsy na míru svým klientkám, tak aby skutečně fungovaly. 

Odborný seminář

Bachova květová terapie

19.6.2022

Seznámím Vás se všemi 38 Bachovými květy, abyste mohla hned začít s jejich užíváním v praxi. Naučte se touto jemnou velmi efektivní a bezpečnou metodou harmonizovat psychiku ženy a podpořit její zdraví v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. V rámci semináře si rovnou namícháte terapeutickou směs pro sebe, abyste mohla blahodárné účinky vyzkoušet na vlastní kůži.

Porodní bolest a její efektivní řešení nefarmakologickými metodami

29.5.2022

Naučím vás rozumět mechanismu kontrakcí tak, abyste byla schopná poznat, kdy je bolest při porodu fyziologická a značí správný průběh a kdy je patologická a znamená, že je porod potřeba ošetřit tak, aby probíhal bezpečně. Osvojte si bezpečné nefarmakologické prostředky, jak ženám při porodu skutečně ulevit.

Rituály pro těhotenství, porod a šestinedělí

25.6.2022

Poznejte se mnou, jak úžasným nástrojem je rituál. Díky němu budete schopná provést ženy významným i náročným obdobím životní změny. Ať už se jedná o přípravu na porod, rozloučení s nenarozeným dítětem, konec šestinedělí či první menstruaci… Dám vám konkrétní techniky a postupy, které hned využijete ve své praxi tam, kde „jen mluvení“ nestačí…

Zamlklé těhotenství a ztráta miminka

26.6.2022

Jak ženu citlivě provést ztrátou miminka? Ukážu vám, jak si poradit i v situaci, která vůbec není radostná. Po absolvování semináře budete vědět, jak ženu podpořit v průběhu spontánního potratu i porodu mrtvého miminka. Kdy je bezpečné čekat na samovolný průběh a jak vyhodnotit možné komplikace. Osvojíte si bezpečné přírodní prostředky, které pomáhají při zamlklém těhotenství. Budete vědět, jak komunikovat se ženou i jejím partnerem.

Nepostupující porod

Plánujeme na podzim 2022

Naučte se základní principy, jak předcházet nepostupujícímu porodu a jak ho efektivně podpořit, pokud v některé fázi vázne. Pochopíte, kdy je potřeba zasáhnout a kdy je bezpečné dát porodnímu procesu čas… Díky dobrému managementu nepostupujícího porodu dokážete předejít mnoha císařským řezům.

Porodní poranění

Plánujeme v roce 2023

Pro mnoho žen, je právě poranění nepříjemným dozvukem porodu s jehož následky se někdy potýkají i několik let. Jak o takové poranění pečovat, aby působilo, co nejméně potíží? Jaký vliv má na poranění porodní poloha a která je tedy ta nejlepší? Jak poranění nejlépe úplně předejít  Naučte se se mnou efektivně chránit hráz…

Léčení jizev

Plánujeme v roce 2023

Naučte se, jak citlivě a efektivně pečovat o ženy, které si z porodu odnáší jizvu ať už po císařském řezu nebo nástřihu hráze. Dozvíte se, jakými fázemi jizva v průběhu hojení prochází a jakou péči v jednotlivých fázích potřebuje a co naopak může uškodit. Seznamte se s možnostmi užití přírodních prostředků, aromaterapie, muzikoterapie, dechových a dotykových technik při opečování jizvy.