Odborné semináře

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Nepostupující-porod-980x980.jpg.
Odborný seminář

Nepostupující porod

18.2.2023

Naučte se základní principy, jak předcházet nepostupujícímu porodu a jak ho efektivně podpořit, pokud v některé fázi vázne. Pochopíte, kdy je potřeba zasáhnout a kdy je bezpečné dát porodnímu procesu čas… Díky dobrému managementu nepostupujícího porodu dokážete předejít mnoha císařským řezům.

Odborný seminář

VBAC – Porod po císařském řezu

Plánujeme v roce 2024

Naučte se, jak bezpečně provést porodem ženu, která má v anamnéze císařský řez. Ukážu Vám, jak hodnotit riziko, na co je třeba dát pozor, jak ženu připravit fyzicky i psychicky a jak mnohonásobně zvýšit její šance na krásný porodní zážitek.

Odborný seminář

Rebozo v praxi porodní asistentky

20.5.2023

Na tomto semináři Vás naučím, jak díky rebozu podpořit optimální polohu miminka ještě před porodem, jak si poradit, pokud miminko při porodu nevstupuje do porodních cest ideálně a jak předejít nepostupujícímu porodu. Ukážu Vám opečování ženy a miminka po porodu i to jak rebozo pomůže s bolavou krční páteří obtížemi při menstruaci nebo zamlklým těhotenstvím.

III. doba porodní a poporodní krvácení

19.2.2023

Poporodní krvácení patří právem mezi nejobávanější porodní komplikace. Na tomto semináři Vás naučím rozeznat varovné signály, jak poznáte riziko krvácení. Osvojíte si péči, která vede k prevenci krvácení a postupy, kterými je možné poporodní krvácení bezpečně zvládnout. Zaměříme se na bezpečný porod placenty a naučíme se metody jak jej podpořit a co dělat s diagnózou zadržená placenta.

Odborný seminář

Tradiční čínská medicína pro početí a těhotenství

11.3.2023

Obrací se na Vás klientky s problémem otěhotnět nebo donosit miminko? Tradiční čínská medicína nabízí efektivní a jednoduché nástroje pro podporu početí a udržení těhotenství. Ojedinělý pohled přináší pro podporu zdravý v těhotenství, výživová doporučení a přípravu na bezproblémový porod…

Odborný seminář

Tradiční čínská medicína pro porod a šestinedělí

12.3.2023

Na tomto praktickém semináři se dozvíte, jak díky tradiční čínské medicíně můžete ženu opečovat, tak aby měla optimální výchozí podmínky pro hladký porod. Naučíte se vyřešit situaci, kdy je miminko koncem pánevním, přenášení, pomalu postupující porod a další. Zaměříme se na obnovu sil a tradiční opečování ženy po porodu.

Odborný seminář

Bylinné recepty pro těhotenství, porod a šestinedělí

Prosinec 2023

Na tomto praktickém semináři vám prozradím mé nejoblíbenější recepty osvědčené lety praxe. Malinko teorie, hooodně moc tvoření. Na místě si se mnou vyrobíte účinné prostředky pro šetrnou pomoc ženám v těhotenství, při porodu a v šestinedělí, tak abyste je hned mohla začít sama používat a připravovat.

Rituály v praxi porodní báby

Prosinec 2023

Poznejte se mnou, jak úžasným nástrojem je rituál. Díky němu budete schopná provést ženy významným i náročným obdobím životní změny. Ať už se jedná o přípravu na porod, rozloučení s nenarozeným dítětem, konec šestinedělí či první menstruaci… Dám vám konkrétní techniky a postupy, které hned využijete ve své praxi tam, kde „jen mluvení“ nestačí…

Odborný seminář

Péče o ženu s porodním traumatem

Plánujeme v roce 2023

Psychické porodní trauma je téma, o kterém se konečně pomalu začíná mluvit. Víte jak jej poznáte a jak ženu po náročném podporu opečovat? Jaký je rozdíl mezi traumatem a poporodní depresí a kdy je potřeba vyhledat péči lékaře psychiatra? Naučím vás, jak ženu efektivně podpořit, rozeznat varovné signály a připravit ji na případný další porod a být jí u něj oporou.

Porodní bolest a její efektivní řešení nefarmakologickými metodami

21.5.2023

Naučím vás rozumět mechanismu kontrakcí tak, abyste byla schopná poznat, kdy je bolest při porodu fyziologická a značí správný průběh a kdy je patologická a znamená, že je porod potřeba ošetřit tak, aby probíhal bezpečně. Osvojte si bezpečné nefarmakologické prostředky, jak ženám při porodu skutečně ulevit.

Zamlklé těhotenství a ztráta miminka

11.6.2023

Jak ženu citlivě provést ztrátou miminka? Ukážu vám, jak si poradit i v situaci, která vůbec není radostná. Po absolvování semináře budete vědět, jak ženu podpořit v průběhu spontánního potratu i porodu mrtvého miminka. Kdy je bezpečné čekat na samovolný průběh a jak vyhodnotit možné komplikace. Osvojíte si bezpečné přírodní prostředky, které pomáhají při zamlklém těhotenství. Budete vědět, jak komunikovat se ženou i jejím partnerem.

Odborný seminář

Akutní a méně obvyklé situace při porodu a jejich řešení

Plánujeme v roce 2023

Na tomto semináři Vás připravím na situace, se kterými se v praxi nesetkáváme tak často. O to víc je potřeba osvojit si jejich efektivní řešení. Nenechte se zaskočit dystokií ramének, neočekávaným koncem pánevním, prolapsem pupečníku, krvácením rodičky nebo zhoršenou adaptací novorozence. Získejte klid a rozvahu.

Porodní poranění

22.4.2023

Pro mnoho žen, je právě poranění nepříjemným dozvukem porodu s jehož následky se někdy potýkají i několik let. Jak o takové poranění pečovat, aby působilo, co nejméně potíží? Jaký vliv má na poranění porodní poloha a která je tedy ta nejlepší? Jak poranění nejlépe úplně předejít  Naučte se se mnou efektivně chránit hráz…

Léčení jizev

23.4.2023

Naučte se, jak citlivě a efektivně pečovat o ženy, které si z porodu odnáší jizvu ať už po císařském řezu nebo nástřihu hráze. Dozvíte se, jakými fázemi jizva v průběhu hojení prochází a jakou péči v jednotlivých fázích potřebuje a co naopak může uškodit. Seznamte se s možnostmi užití přírodních prostředků, aromaterapie, muzikoterapie, dechových a dotykových technik při opečování jizvy.

Odborný seminář

Bezpečné využití bylin a dalších přírodních prostředků v těhotenství, při porodu a v poporodním období

10.6.2023

Naučte se, jak vybrat vhodné přírodní léčebné prostředky pro podporu zdravého těhotenství, porodu a šestinedělí. Přírodní prostředky se v dnešní době těší velké oblibě. Umíte je ale používat správně? Nestřílejte na slepo a získejte jistotu, že víte, co děláte. Poznejte kontraindikace a naučte se míchat bylinné směsy na míru svým klientkám, tak aby skutečně fungovaly. 

Odborný seminář

Bachova květová terapie

plánujeme v roce 2023

Seznámím Vás se všemi 38 Bachovými květy, abyste mohla hned začít s jejich užíváním v praxi. Naučte se touto jemnou velmi efektivní a bezpečnou metodou harmonizovat psychiku ženy a podpořit její zdraví v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. V rámci semináře si rovnou namícháte terapeutickou směs pro sebe, abyste mohla blahodárné účinky vyzkoušet na vlastní kůži.

Obchodní podmínky pro vzdělávací akce najdete ZDE