Odborný seminář – Prevence a hojení porodního poranění

Podle statistik téměř každá druhá žena, která porodí své miminko v ČR vaginálně, odchází z porodnice s nástřihem hráze. Další velké procento žen má spontánní poranění. Ať tak či tak, obojí vyžaduje hojení a speciální péči. A pro mnoho žen, je právě poranění nepříjemným dozvukem porodu s jehož následky se někdy potýkají i několik let. Jak o takové poranění pečovat, aby působilo co nejméně potíží? A jak mu nejlépe úplně předejít? Aby si žena z porodu neodnášela pokud možno žádné jizvy?

 

  • Kurz nabízí shrnutí současných vědeckých poznatků o epiziotomii a spontánní ruptuře hráze při porodu. O jejich hojení a vlivu na sexualitu a psychiku ženy.
  • Podíváme se na to, jaká doporučení ohledně chránění hráze a ošetření porodního poranění jsou běžná v zahraničí.
  • Shrneme si, kdy zvolit epiziotomii a kdy a jak se jí vyhnout.

V praktické části se budeme věnovat tématům: 

  • Jak efektivně chránit hráz
  • Jak podpořit hojení poranění přírodními prostředky, vhodnou stravou a péčí.

Po absolvování kurzu budete vědět:

  • Jak pečovat o ženu před porodem a při porodu, aby bylo minimalizováno riziko poranění.
  • Jaký vliv na poranění má porodní poloha a jak ženě pomoci zaujmout optimální polohu k vypuzení miminka (s ohledem na její fyziologii, stav pánevních a děložních vazů, stav pánevního dna, přítomnost varixů, velikost miminka a dalších faktory).
  • Jak o ženu a její poranění pečovat po porodu, aby se co nejsnáze zhojilo jaké jsou vhodné přírodní i farmakologické prostředky podporující hojení. Jaký režim je při hojení potřeba dodržovat.
  • Jak ženu připravit na sexuální život po porodu s ohledem na hojení hráze (co s ní probrat, jak ji naučit pečovat o hráz, aby jizva při pohlavním styku nebolela…)

Na seminář se můžete těšit 22.4.2023 v Praze

Cena semináře je 3200 Kč

Začátek v 10h, konec v 17h

(Pro studentky a ženy na mateřské nebo rodičovské dovolené nabízíme slevu 10% při zadání kódu „studentkaMD“ přímo do objednávkového formuláře)

V ceně je zahrnuto lektorné, prostory, svačinové občerstvení, tištěné materiály a certifikát. Cena nezahrnuje oběd.

Přihlásit se na seminář 22.4.2023

Seminář je součástí celoživotního vzdělávání porodních asistentek a právě prochází procesem získání odborné garance od Unie porodních asistentek.

 

Srdečně Vás zvu také na můj seminář Léčení jizev:

23.4.2023 proběhne na stejném místě seminář Léčení jizev, který s tématem úzce souvisí. V rámci tohoto semináře se zaměříme na starší jizvy, které, ale stále působí potíže a je potřeba s nimi pracovat v rámci přípravy na další těhotenství, protože narušují ženinu sexualitu nebo ji zkrátka v životě vadí… Jste srdečně zvány i na něj. V případě, že se chcete zúčastnit obou seminářů, tedy celého víkendu 22.-23.4.2023, nabízím slevu 500 Kč na druhý seminář. Do objednávky druhého ze seminářů prosím zadejte kód CELYVIKEND a je to :-)

 

Semináři Vás provede Kristina Zemánková

porodní asistentka a psycholožka s 12 letou praxí v komunitní péči o ženy 

Více o mě se dozvíte ZDE